Diagnostyka techniczna i analiza danych

OFERTA BADAWCZA

• Modelowanie i symulacja układów dynamicznych (elektrycznych, mechanicznych), sygnałów elektrycznych, drganiowych.
  • Pomiary i analiza sygnałów dynamicznych (elektrycznych, wibroakustycznych, ciśnienia).
  • Zbieranie danych przy użyciu Internetu Rzeczy – Internet of Things (IoT).
  • Analiza danych przemysłowych z zastosowaniem metod uczenia maszynowego – Machine Learning & Big Data.

PRZYKŁADY ZREALIZOWANYCH PRAC

• System aktywnej redukcji drgań w helikopterze – modelowanie i symulacja (Airbus Helicopters).
  • Pomiary, analiza drgań oraz diagnozowanie uszkodzeń maszyn wirujących (reduktory, sprężarki, pompy, dmuchawy, młyny cementu).
  • Pomiary i analiza sygnałów elektrycznych w pojazdach, w tym sygnałów szybkozmiennych jak sygnały wtrysku, zapłonu. Diagnozowanie uszkodzeń części mechanicznych pojazdu na podstawie analizy drgań.
  • Diagnozowanie uszkodzeń przekładni zębatej przy użyciu metod uczenia maszynowego.
  • Modelowanie i symulacja cykli jezdnych pojazdów WLTC. Optymalizacja cykli jezdnych pojazdów z napędem elektrycznym oraz hybrydowym.
  • Analiza modelu kierowcy na podstawie danych z czujników samochodowych przy użyciu metod uczenia maszynowego.
  • Zbieranie danych z sieci CAN samochodu przy użyciu IoT oraz analiza danych w chmurze.

WYPOSAŻENIE

Karty pomiarowe, karty pomiarowo-sterujące (dSpace DS1104, Raspberry PI), oprogramowanie: Matlab, LabView, R, Python.

dr hab. inż. Iwona Komorska
iwona.komorska@uthrad.pl