Usługi badawcze

Zagadnienia technologiczne w budowie maszyn

OFERTA BADAWCZA

Automatyzacja i mechanizacja procesów produkcyjnych.

Programowanie centrów obróbkowych CNC.

Optymalizacja technologii obróbki skrawaniem.

Defektoskopia ultradźwiękowa części maszyn i połączeń.

Pomiary z zastosowaniem współrzędnościowej techniki pomiarowej

OFERTA SZKOLENIOWA

Jako Autoryzowany Partner Szkoleniowy Firm: HEIDENHAIN, SIEMENS, MITUTOYO prowadzimy szkolenia w zakresie podstawowym i zaawansowanym oraz dostosowane do indywidualnych potrzeb klientów.

Wystawiamy certyfikaty potwierdzające umiejętności programowania w HEIDENHAIN

PRZYKŁADY ZREALIZOWANYCH I WDROŻONYCH PRAC W PRZEMYŚLE

Opracowanie i wdrożenie technologii finalnej obróbki mechanicznej monolitycznych wałów korbowych kutych w przyrządach „TR” do czterosuwowych silników okrętowych i agregatów prądotwórczych.

Opracowanie technologii wytwarzania cieczy obróbkowych i ich koncentratów. Badania eksploatacyjne w czasie obróbki na obrabiarkach CNC.

Optymalizacja procesu obróbki zgrubnej elementów konstrukcyjnych silnika lotniczego z zastosowaniem nowoczesnych materiałów narzędziowych.

Opracowanie parametrów frezowania stali nierdzewnej gatunku 1.4301.

Wpływ parametrów obróbki na dokładność kształtową frezowanych powierzchni walcowych. Opracowanie innowacyjnej metody produkcji w firmie BOGAT”.

Badania właściwości mechanicznych wybranych części stabilizatorów układów kostnych i określenie parametrów ich obróbki skrawaniem oraz badania właściwości wytrzymałościowych próbek metalu, a także układu kostnego.

Pomiary drgań, symulacje MES oraz analiza wyników podczas wiercenia długich otworów.

Modelowanie zmęczeniowe: semaforów, części maszyn oraz przekładni.

Obliczenia, w tym symulacje zmęczeniowe, projekt, budowa oraz testy przekładni cykloidalnej (dla Airbus Helicopters).

WYPOSAŻENIE

Centrum frezarskie DMU40monoBlock ze sterowaniem HEIDENHAIN iTNC530.

Centrum tokarskie NEF400V3 ze sterowaniem Sinumerik 840D SL.

Centrum tokarskie Smart Turn 100S MAZAK ze sterowaniem MAZATROL Współrzędnościowa maszyna pomiarowa MITUTOYO Crysta Apex C.

Chropowatościomierze, profilomierze, narzędzia do pomiaru długości i kąta.

Kontakt:
dr inż. Zbigniew Siemiątkowski